57617


Miesto:
Bratislava, Slovenská republika

Členovia:
jonHI
hudba
mikie
hudba
macko
hudba
Deboot
design
goralka
manager

Štýl:
Happy Hardcore, Melodic Trance, inštrumentálny Europop, Rave

Nástroje:
Yamaha Mu-10 a EMU-Orbit; CakeWalk, Cool Edit Pro 2000, Sound Forge 4.5
Oficiálne sa založenie skupiny Sequencer datuje do polovice augusta 2000. Vtedy jonHI v rozhovore s Danielom získal telefónne číslo mikie-ho. Rozhodol sa využiť príležitosť a zavolal. Obaja sa stretli pri pive a rozhodli sa založiť úplne novú hudobnú formáciu nazvanú Sequencer, ako odpoveď na slovenskú a zahraničnú hudobnú scénu. Vyprodukovali pár skladieb, ktoré rotovali vo viacerých rádiách a boli downloadované používateľmi servera mp3.com. Toto viedlo k založeniu úplne novej domény - www.sequencer.org.

14. septembra 2000 vychádza prvé PROMO CD s názvom Digital Dreamland. Obsahuje 5 skladieb rozličných žánrov, od inštrumentálneho europopu po happy hardcore. CD bolo prijaté veľmi pozitívne a skladby boli hrané tiež vo viedenských disco kluboch. Toto povzbudilo skupinu natoľko, že okamžite začali pracovať na novej skladbe. V tomto čase sa k formácii pripojil macko. Zakrátko, po pár online chatoch, sa k tejto trojici pridal aj Deboot, ako grafik zodpovedný za image skupiny a jej produktov.

28. októbra 2000 - Club 39 (jeden z bratislavských disco klubov) žije prezentáciou a krstom nového maxi singla s názvom Trance Formation, obsahujúceho 5 rôznych remixov a verzií. Tento dátum je tiež jedným zo zlomových bodov zoskupenia, pretože tento singel je prakticky prvým spoločným produktom celej štvorky pod novým logom skupiny.

V lete 2001 vychádza nová verzia Trance Formation. Predstavuje vylepšené logo a má nový inlay, zhodný s farebnosťou webstránky bonus nazvaný Electrophobe. V septembri končí svoju prácu pre Sequencer org doména. Všetky linky teraz smerujú na www.sequencer.sk. Webstránka tiež zmenila svoj vzhľad, aby plne odrážala energiu a kreativitu skupiny. Zmenami tiež prechádza logotyp.

Trance Formation je momentálne poslednou vydanou vecou. Členovia formácie už pracujú na niekoľkých nových projektoch, ale zatiaľ nie je ani jeden dokončený.